W bieżącym roku planujemy organizację kilku ważnych wydarzeń. W pierwszym półroczu w naszym ośrodku odbędą się warsztaty z zakresu pierwszej pomocy oraz wykład poświęcony suplementom dla sportowców.

Warsztaty z pierwszej pomocy odbędą się w dniu 4 kwietnia. Naszym celem jest przekazanie wiedzy dotyczącej prawidłowego postępowania w nagłych sytuacjach. Zdajemy sobie sprawę z tego, że kursy z zakresu pierwszej pomocy zazwyczaj ograniczają się do takich tematów jak pomoc przy krwotoku albo omdleniu. W trakcie warsztatów postaramy się przekazać trochę szerszą wiedzę. Poruszymy między innymi takie zagadnienia jak pierwsza pomoc przy napadzie hipoglikemii, ataku padaczki, udarze mózgu albo zawale. Warsztaty będą prowadzone przez doświadczonych lekarzy oraz ratowników medycznych.

27 maja w naszym ośrodku odbędzie się wykład poświęcony suplementacji w sporcie, zatytułowany „Aminokwasy w diecie sportowca”. Jak sama nazwa wskazuje, głównym tematem spotkania będą aminokwasy. Zaproszeni na spotkanie specjaliści postarają się przedstawić słuchaczom sposób działania poszczególnych aminokwasów oraz prawidłowe zasady ich suplementacji. W trakcie spotkania możliwe będzie zadawanie pytań dotyczących aminokwasów. Na wykład ten zapraszamy w szczególności zawodowych sportowców oraz pozostałe osoby aktywne fizycznie.

Udział w warsztatach oraz wykładzie jest bezpłatny, ale konieczna jest wcześniejsza rezerwacja miejsc. Można to zrobić telefoniczne, za pośrednictwem maila, albo podczas wizyty w ośrodku.

Kontakt

  • Łódź | ul.Warszawska 209/32
  • Tel:1959 603 635
`