Centrum Zdrowia w Łodzi to placówka, która ma na celu nie tylko leczenie, lecz także promocję zdrowia. Działania w tym kierunku podejmujemy od początku działalności ośrodka. Do tej pory zorganizowaliśmy wiele wydarzeń, ale niektóre z nich zasługują na szczególną uwagę.

W 2007 roku przeprowadziliśmy cykl wykładów poświęconych zdrowemu odżywianiu. W trakcie odbywających się co tydzień dwunastu spotkań poruszyliśmy między innymi takie temat jak zdrowe odchudzanie, zapotrzebowanie na składniki odżywcze w zależności od wieku, stosowanie suplementów diety oraz prawidłowe odżywianie osób starszych. Obaliliśmy także wiele mitów na temat zdrowego odżywiania, na przykład ten dotyczący produktów typu light. W 2009 roku odbyły się u nas warsztaty dla seniorów „Aktywni w każdym wieku”, których celem było pokazanie osobom starszym korzyści z uprawiania sportu. Staraliśmy się pokazać uczestnikom warsztatów, jakie dyscypliny sportu są dla nich najlepsze, a także wyjaśniliśmy związane z tym tematem wątpliwości.

W czerwcu 2014 roku zorganizowaliśmy wykład poświęcony „Suplementacja kreatyną”. Wydarzenie to otworzyło cykl warsztatów, podczas których poruszamy zagadnienia związane z odżywkami i suplementami diety dla sportowców. W 2015 roku odbyły się cztery kolejne wykłady z tego cyklu, natomiast następne zaplanowaliśmy na bieżący rok.

Jesteśmy otwarci na wszelkie propozycje naszych pacjentów, dotyczące promocji zdrowia i zdrowego stylu życia. Zachęcamy zatem do dzielenia się z nami swoimi pomysłami.

Kontakt

  • Łódź | ul.Warszawska 209/32
  • Tel:1959 603 635
`