W skład Centrum Zdrowia w Łodzi wchodzi oddział medycyny sportowej. To miejsce przeznaczone dla wszystkich sportowców, którzy zdają sobie sprawę z tego, jak ważne jest regularne kontrolowanie swojego zdrowia. Na wizytą zapraszamy zarówno sportowców zawodowych, jak i tych, którzy sport traktują wyłącznie jako pasję.

W ośrodku możliwe jest wykonanie badań, dzięki którym można upewnić się, że u danego pacjenta nie występują żadne przeciwwskazania do uprawiania konkretnej dyscypliny sportu. Możliwe jest także sprawdzenie, czy pod wpływem wysiłku fizycznego w organizmie nie zachodzą żadne niepokojące zmiany. Wykonujemy między innymi takie badania jak USG, RTG, EKG oraz echo serca. Oferujemy diagnostykę kardiologiczną i ortopedyczną, jak również badania w kierunku astmy wysiłkowej. Wykonujemy także testy wydolnościowe. Nasz ośrodek współpracuje z dietetykiem, który ma duże doświadczenie w pracy ze sportowcami, dlatego możemy zaproponować także konsultacje w zakresie żywienia dla osób aktywnych fizycznie. W ofercie nie zabrakło również analizy składu ciała, czyli badania, która dostarcza wiedzy na temat zawartości w organizmie tkanki tłuszczowej oraz masy beztłuszczowej. Dokonanie takiego pomiaru zaleca się wszystkim osobom aktywnym fizycznie.

Wykonywanie tych oraz innych badań możliwe jest dzięki wysokiej jakości sprzętowi medycznemu, w który wyposażony jest nasz ośrodek. Osoby zainteresowane skorzystaniem z oferty zachęcamy do kontaktu z nami, w celu ustalenia terminu pierwszej wizyty.

Kontakt

  • Łódź | ul.Warszawska 209/32
  • Tel:1959 603 635
`